Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nechápu funkci VOXu

6. 12. 2009

To jsem si před časem pořídil stanici WOUXUN. Tak trochu omylem. Chtěl jsem něco na 144-146 MHz, nějak jsem se špatně podíval a "ulovil" jsem si na Aukru staničku  WOUXUN KG-689  pro pásmo 70cm.

Celkem dobrá, za ty peníze, docela mě překvapila citlivost proti dualbandu Kenwood. Ale dnes jsem objevil záhadnou funkci, o které jsem se v návodu nic nedočetl:

Zkoušel jsem funkci VOX. Funguje ale citlivost není moc velká. Pak jsem nechal stanici postavenou na stole a najednou se rozsvítila červená kontrolka. To ale žádný silný zvuk nebyl. Že by se nějak přeneslo nějaké dupnutí, kopnutí do stolu? Postavil jsem stanici na poličku. Ale vše se opakuje. Naprosto nepravidelně dochází ke krátkému zaklíčování stanice i když je úplně ticho.

Sundal jsem anténu (nejsem "vrah koncových tranzistorů", měl jsem tam zátěž 50 Ohmů/10W) a klíčování se neobjevilo. Vrátil jsem anténu a stanice se opět několikrát zaklíčovala. Vypnul jsem VOX a byl klid. Zapnul a zase stanice reaguje na cosi, co vypadá jako kdyby přišlo z antény.

Mám za dlouhých zimních večerů co zkoumat, pokud něco objevím, samozřejmě se pochlubím.

 15.12. - tak to vypadá, že se tu objevuje nějaké podivné impulsní rušení, v celém pásmu zachytitelném na Wouxunovi a pravděpodobně i mimo toto pásmo. A je otázkou jestli to není příčina výpadků signálu DVB-T.  Jenže s mým vybavením to nebude jednoduché něco zkoumat dál a podrobněji.