Jdi na obsah Jdi na menu
 


Navigace do mobilu

3. 3. 2010

Bojoval jsem s TrekBuddym. Zajímavá aplikace, dá se instalovat do mobilu, který umí pracovat s aplikacemi JAVA, pokud má mobil BlueTooth, docela dobře spolupracuje s externím GPS modulem.

Program TrekBuddy je možné stahnout v několika verzích, doporučuji nějakou novější, ale ne úplně nejnovější, protože na to není česká lokalizace. Nevím co to je za problém, ale nefungují odkazy na stránky autora.

Program je buď samostatně nebo v balíku i s mapami, jeden "dobře udělaný balík" je např. na www.uloz.to, pod náznem TrekBuddy.rar z 3.2. (velikost 499MB). Po rozbalení je důležitý soubor TrekBuddy.JAR Tady trochu tápu, protože je doporučováno instalovat to pomocí souboru JAD, ale ten není součástí a když jsem jej vygeneroval pomocí programu JADMAKER, moje Nokia protestuje a celou aplikaci označí za vadnou a chce ji smazat.

Jedna z možností je soubor TrekBuddy.jar nakopírovat na kartu a spustit v mobilu jako aplikaci. Dojde k nějaké chybě, takže se to ukončí. Pak je třeba "podívat" se na kartu a do adresáře TrekBuddy nakopírovat adresáře (včetně souborů) z původního rozbaleného balíku. Jsou to adresáře MAPS, resources a wpts. Možná by bylo rychlejší celý adresář TrekBuddy i se zmíněnými podadresáři nakopírovat rovnou na kartu.

Pak se znovu spustí TrekBuddy, X-krát se potvrdí povolení k přístupu na kartu - to by právě mělo vyřešit použití soubory JAD, ale jak jsem již psal, mě to nešlo. Pak dáme Načtení mapy (najdeme ji v adresáři MAPS, vybereme tu, kterou potřebujeme, můžeme jich vybrat i víc, ale poznáme to na rychlosti... Taky se dají stahnout na webu jiné mapy, existují i nívody jak si vytvořit vlastní mapy, dají se najít a stahnout i mapy větších měst,...

Pak už jen "vyhledat a připojit GPS", mobil se s GPS spojil prakticky okamžitě - jednak pípnul a pak se to pozná podle "puntíku" vpravo nahoře, červená - nedostupný modul, žlutá - komunikace s modulem, ale nejsou platná data GPS, zelená - sláva, máme data z GPS.

Jenže právě na ta platná data jsem si musel počkat. Přijímač v okně na severní straně domu, tedy směrem do centra obce a dlouho NIC, vzal jsem Garmina, zapnul, zkusil sledování družic, sice je pěkně maloval, i na sever jich bylo několik, které by mohly být zachytitelné, ale signál  mizerný.

Tak jsem vzal modul, položil do jiného okna, směrem na západ a během několika desítek vteřin "píp", zelená, na displeji souřadnice,... Tak nevím, jestli je možné, že by GPS něco mohlo rušit. To už by v Blížejově bylo rušeno skoro všechno, včera večer bylo DVB-T zase samý výpadek...  A když teď koukám na tu šílenost, co se děje na 40,665MHz, sahnul jsem po kalkulačce. Není to přesně 39. harmonická, GPS je o kousek vedle, ale nevím jakou reálnou selektivitu má přijímač a jak moc by mu na frekvenci 1575MHz vadil signál "o kousek vedle".

Pokud by to někdo chtěl zkusit a nebylo mu na tom něco jasné nebo naopak kdyby někdo měl zkušenost jak odstranit neustálé potvrzování přístupu na kartu, výměna informací a zkušeností je jen vítána.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář