Jdi na obsah Jdi na menu
 


Anténa na 2,4GHz z CD

26. 9. 2010

Mám strach, že internet musí jednou zahubit sám sebe tím, jak bude přeplněn informacemi, které nemají žádnou cenu!

To bylo zbytečných odkazů a nesmyslů, než jsem našel pár návodů na nějakou anténu pro 2,4GHz.

Přeskočil jsem nějaké podivnosti vytvořené z "plechovky od párků" a vybral jsem dvojitý QUAD, vypadá to jako "hranatá osmička". A aby to vypadalo "zajímavě", vybral jsem konstrukci, kdy je to celé zavřené do pouzdra, ve kterém se prodává balení 25 ks CD nebo DVD a jako "odrazový reflektor se použije jedno CD nebo DVD.

Kdyby někoho zajímaly podrobnosti o rozměrech nebo provedení antény, může se ozvat.

Zajímavé, funguje to. Jen se objevovaly občasné problémy s nějakým rušením. Podle toho, že se to projevilo jako vodorovný pruh přes obrazovku (cca uprostřed) nebo 2 pruhy, tipoval bych, že rušicí signál byl v nějakém vztahu s "dvoucestně usměrněnou sítí".

Do 1. kanálu to pronikalo minimálně, do 4. kanálu podstatně více, až to někdy poškodilo signál natolik, že to mělo vliv na rozpad synchronizace.

Ještě jeden postřeh - zkuste si vybrat bezdrátovou kameru na AUKRO.CZ

Jeden prodávající nabízí zařízení, které nepracuje v bezlicenčním pásmu 2,4GHz, ale někde kolem 1GHz a tak je možná signál přijímat i na starém analogovém přijímači, pokud připojíme na jeho vstup místo svodu od LNB kousek drátu cca 7,5cm jako anténu.

Jiný obchodník prodává něco, o čem tvrdí, že to chodí na 2,4GHz, ale odmítá vyzkoušení kompaktibility s s jiným zařízením, protože je přesvědčen, že to používá kanály jako WiFi a nemůže to spolupracovat. A dokonce jím nabízená sestava vypadá jako ta, co pracuje na 1GHz.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář